Sport8 Nagyker

Kérdésed van? Mobil: +36706477144

Kategóriák
Sport8 Nagyker

Kérdésed van? Mobil: +36706477144

  • Kategóriák
    • Táplálékkiegészítők
    • Egészséges élelmiszerek
    • Fitnesz kiegészítők
    • AKTUÁLIS AKCIÓINK
    • ÚJ TERMÉKEK
    • KÖZELI LEJÁRATOS AKCIÓ
  • Márkák
  • Viszonteladó szeretnék lenni
  1. GAL
  1. Márkák
  2. GAL

GAL Flóra rost 180 g

Cikkszám: 
KTT013V0E0R0HU
GAL Flóra rost 180 g
Raktáron 8 db
Gyártó:
GAL

Rostkeverék az emésztés és a bélflóra támogatására. Segíti a rendszeres bélműködést és a jó közérzetet.

  • Részletek
Részletek

GAL Flóra rost 180 g

 

GAL Flóra rost (180 g, 60 adag)

 

Az ún. galakto-oligoszacharidok (GOS) a vízoldékony rostok egy csoportja. 2 fő típusuk van. Az alfa-GOS-ok egyes növényi élelmiszerekben találhatók meg, és nem különösebben szelektívek, ellentétben a béta-GOS-okkal. A különböző szerkezetű béta-GOS-oknak egy meghatározott arányú keveréke keletkezik az anyatejben.

 

Sok béta-GOS alapanyagot egy penészgomba által termelt enzimmel hoznak létre, vagy éppen az anyatejben nem megtalálható baktérium segítségével. Ez nem gond, azonban ennek eredményeként az anyatejben lévőtől eltérő szerkezetarányú GOS keverék keletkezik. Termékünkben ezért mi a Bimuno®-t használjuk, amelyet pontosan úgy állítanak elő, ahogyan az laktózból az anyatejben is keletkezik, a tejmirigyekben lévő Bifidobacterium bifidum enzimei által. Így az anyatejével azonos szerkezetarányú GOS keverék jön létre. Az alig fermentálódó, hipoallergén bambuszrosttal csupán a könnyebb kezelhetőség és adagolhatóság érdekében kevertük.

Felhasználási javaslat: Folyadékban elkeverve, napi 3 gramm (~10 ml) fogyasztását javasoljuk, ami 6 grammig növelhető. A legelőnyösebb reggel, éhgyomorra bevenni, de el is osztható a nap folyamán. Ha a terméket korábban nem fogyasztotta, kezdje 1 grammal, majd kétnaponta növelje az adagot fél-fél grammal, így érve el a napi 3 grammot.

A GAL adagolókanállal történő mérésnél a por a kanálfej végénél mindig a peremig érjen, s a vízszintesre terített por szintje a nyél ábrán szereplő pontjáig fusson. A lapátoló mozdulat után az esetleges felesleget finom kocogtatással csökkentheti a kívánt szintre. Egy-két próba után könnyed rutinná válik.

Eltarthatóság: A dobozban található tasakot a szélein látható bevágás mentén, ollóval vágja fel, majd később gondosan zárja vissza, így tartalma negyed éven át fogyasztható marad.

 


Tej- és laktózérzékenyek figyelmébe: A termék napi adagja kb. annyi laktózt tartalmaz, mint egy kiskanálnyi tej, míg tejfehérjét kevesebbet, mint egy csepp tej.

GAL Flóra rost – Napi adag tartalmaz:

 


HATÓANYAG:


3 G-BAN


6 G-BAN


Bimuno®


1,65 g


3,30 g


ebből GOS


1,32 g


2,64 g

 

 
 * Felnőttek számára javasolt napi adag

 

Összetevők: Fenu-C+™ (kalcium-aszkorbát, görögszénamagból nyert galaktomannán-rost, napraforgó lecitin, cellulóz); pullulán (Plantcaps® vegán kapszula).

 

  • Allergénmentes
  • Gluténmentes
  • Tojásmentes
  • Szójaallergén-mentes
  • Tejtermék- és laktózmentes
  • Kén-dioxid-mentes
  • Cukormentes
  • GMO-mentes
  • Vegetáriánus
  • Vegán
  • NNGYK notifikált termék
  • TÜV / ISO 9001:2015 minősített gyártási folyamat
  • 100%-ban újrahasznosítható csomagolás
  • A termék mindenki számára biztonsággal fogyasztható.

 


Milyen ellenjavallatai vannak a termék fogyasztásának?

A termék mindenki számára biztonsággal fogyasztható.


A termék szedése során puffadást tapasztaltam.

Javasolnánk a nap során eloszlatva beszedni vagy csökkenteni az adagot (2,5 g vagy kevesebb) és fokozatosan növelni hétről hétre, béltolerancia függvényében.


Tejcukor vagy tejfehérje érzékeny vagyok. Fogyaszthatom a Flóra rost-komplexet?

A Bimuno® nyomokban tejfehérjét is tartalmaz, de egy adagjában kevesebbet, mint amennyi fehérje egyetlen csepp tejben van. Ez a kis mennyiség feltehetően még autoimmun eredetű betegségek esetén is elhanyagolható, de ha ilyen problémája vagy extrém tejfehérje érzékenysége van, akkor szintén érdemes csak fél-negyed adaggal kezdeni, és a tüneteinket figyelve szép lassan növelni, és ha bármi kellemetlenséget tapasztalunk, abbahagyni vagy a szedést átmenetileg felfüggeszteni.


Illetve egy adagja körülbelül annyi laktózt tartalmaz, mint amennyi laktóz egy kanálnyi tejben van. Ez nem sok, és számos visszajelzés alapján a Bimuno® kis laktóztartalma még azoknak sem okoz gondot, akik súlyosan laktózérzékenyek, és más termékekből ennek a laktózmennyiségnek a töredéke is problémát szokott okozni. Létezik egy kutatás azzal kapcsolatosan, hogy a béta-GOS-ok csökkentik a laktózintoleranciát, talán ezzel magyarázható ez a kedvezőbb tapasztalat. Mindenesetre ha valaki erősen laktózérzékeny, a biztonság kedvéért fél-negyed adaggal érdemes kezdenie, és szép lassan növelnie egészre. Akkor se hirtelen növelje, ha nem tapasztal problémát.

Információk

Általános szerződési feltételek

Adatvédelem

Elérhetőségek

Fizetés

Szállítás

Sport8 Hungary Kft.

Mobil: +36706477144

E-mail: nagyker@sport8.hu

IRODA: Budapest 1116 Fehérvári út 168-178.

RAKTÁR: Szigetszentmiklós 2310, Ipar utca 1.

  • facebook

  • twitter

  • pinterest

  • instagram

simplepay_hu_v2
  • Táplálékkiegészítők
  • Egészséges élelmiszerek
  • Fitnesz kiegészítők
  • AKTUÁLIS AKCIÓINK
  • ÚJ TERMÉKEK
  • KÖZELI LEJÁRATOS AKCIÓ
  • Márkák
  • Viszonteladó szeretnék lenni
Belépés
Regisztráció
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.